TRE harjutuste kirjeldus

1.       Kõikumine - seisa jalad puusade laiuselt harkis, kõigu jalalabadel küljelt-küljele.

2.       Tõus varvastele – aseta jalad puusade laiuselt harki, pane üks jalg taha nii, et varba otstega hoiad tasakaalu ja tõuse varvastele. Korda sama teise jalaga.

3.       Kükid ühel jalal – paiguta jalad puusade laiuselt, pane käed jalgade kõrvale maha, tõsta üks jalg kõverdatult taha õhku, lase pea vabalt ette rippu ja tee teisel jalal kükke. Peale kükke istu nähtamatule toolile ja siruta selg aeglaselt sirgu. Seejärel lõdvesta jalg ning korda eelnenut teise jalaga.

4.       Harkseis  - võta harkseis nii laialt kui võimalik jälgi, et jalalabad on suunatud paralleelselt otse ette. Lase pea ette rippu ja hinga sügavalt. Liigu kätega ühe labajala juurde, hinga antud asendis sügavalt mõned korrad, seejärel liigu kätega keskele ning lõdvestu. Korda kätega liikumist teise labajala juurde. Liigu uuesti keskele ja lõdvestu. Nüüd liigu kätega niikaugele taha kui võimalik – hoia käsi maas niikaua kui suudad, seejärel pööra peopesad ülespoole ning tõsta käed u 10..15 cm põrandast kõrgemale. Seejärel liigu kätega uuesti ette, tõmba jalad veidi kokku ning puhka rippuvas asendis. Siruta selg aeglastel sirgeks.

5.       Vibu – aseta jalad puusade laiuselt, käed taha tuharatele. Suru õlad kokku ja lükkad puusi ette, hoia pea otse. Seejärel pöörad keha ülemist poolt ja vaata oma kujutletavat saba, korda sama teisele poole. Harjutuse lõpus lase end lõdvestuseks ette rippu.

6.       Pink – istu vastu seina, jalad puusade laiuselt paralleelselt, kannad eespool põlvi. Algselt paiguta reied paralleelselt põrandaga, hiljem võib isteasendit kõrgemale tõsta. Harjutuse lõppedes lase end ette rippu.

7.       Väristamine – heida selili, pane jalalabad kokku ja too need tuharatele maksimaalselt lähedale. Seejärel tõsta puusad maast u 20 cm kõrgusele ja hoia antud asendit. Lükka jalalabad veidi ettepoole ja lase põlvedel vabalt laiali vajuda. Tõsta põlvi umbes 2cm võrra ja hoia neid positsioonis u. 3 min. Kui põlved on peaaegu koos, siis toeta jalalabad paralleelselt maha ja otsi kohta kus jalgadesse tekib värin. Värina lõppedes või harjutust lõpetada soovides lükka jalad ükshaaval rahulikult sirgu.

Lõpetuseks puhka pikali asendis veidi aega.